Assembly: Vacuum & Drive Assembly-200v48/52/61 (NONE)
#
Part
1 Grasshopper Blower Housing Part # 644335
2 Grasshopper Stud 3-Prong HD 1.25" Part # 252821
3 Grasshopper Hose Adapter Tube Part # 833510
4 Grasshopper Whiz Truss Bolt Part # 253177
5 Grasshopper Whiz Nut Part # 253025
6 Grasshopper Spindle Assy Part # 604795
7 Grasshopper Spindle Housing Part # 320522
8 Grasshopper Vac Spindle Shaft Part # 604765
9 Grasshopper Washer Part # 257106
11 Grasshopper Spacer Part # 903650
12 Grasshopper 25mm Vac Fan Part # 824533
13 Grasshopper Square Key Part # 281580
14 Grasshopper Washer Part # 774020
15 New Holland Clamp Part # 257412
16 Grasshopper 3/8"-24 x 1" Hex Bolt Part # 243331
17 Grasshopper Vacuum Blower Top Part # 645840
18 Grasshopper 200V48/52 Vac Belt Shield Mt Part # 645004
19 Grasshopper 200V48/52 Vac Front Belt Guard Part # 762604
20 Grasshopper 200V48/52 Vac Rear Belt Guard Part # 762605
21 Grasshopper Sheave Part # 415845
22 Grasshopper Fiber Washer Part # 421200
23 Grasshopper Washer Part # 257061
24 Grasshopper 1/2" Lock Washer Part # 257432
25 Grasshopper Hex Bolt Part # 243581
26 Grasshopper Spindle Housing Part # 320525
27 Grasshopper Spacer Part # 903650
28 Grasshopper M1 Vac Shaft Part # 882093
29 Grasshopper Spacer Part # 902648
30 Grasshopper Pulley Part # 414696
31 Grasshopper Spacer Part # 902645
32 Grasshopper Cupped Washer Part # 257041
33 Grasshopper Whiz Hex Bolt Part # 253175
34 Grasshopper Whiz Hex Flange Bolt Part # 253193
35 Grasshopper Whiz Nut Part # 253035
36 Grasshopper Whiz Hex Flange Bolt Part # 253191
37 Grasshopper Hex Bolt Part # 243360
38 Grasshopper M1 Vac Idler Arm Part # 824537
39 Grasshopper Oilite Bearing Part # 121756
40 Grasshopper Pedestal Bearing Part # 121650
41 Grasshopper Washer Part # 257062
42 Grasshopper Nut Part # 254450
43 Grasshopper 1.125" Vinyl Cap Part # 422098
44 Grasshopper Idler Part # 393200
45 Grasshopper Hex Bolt Part # 243565
46 Grasshopper Nylon Bearing Part # 422520
47 Grasshopper Spring Extension Part # 283820
48 Grasshopper Belt Part # 383400
49 New Holland Bearing Assy Part # 382720
50 Grasshopper 200V Vac Belt Shield Part # 645006
51 Grasshopper Spindle Shaft Assy Part # 604773
52 Grasshopper Spacer Part # 282630
53 Grasshopper Washer Part # 257107
54 Grasshopper Sheave Part # 414685
55 Grasshopper Whiz Truss Bolt Part # 253176
56 Grasshopper Idler Arm Assy Part # 824581
57 Grasshopper Torsion Spring Part # 284428
58 Grasshopper Speed Nut Part # 254448
59 Grasshopper Spring Nut Part # 254431
60 Grasshopper 15" Medium-Lift Mower Blade Part # 320231